Účty
„Bankovní účet zaznamenává finanční transakce mezi klientem a bankou a sleduje tak finanční situaci účtu. Bankovní účty mohou mít kladný neboli debetní zůstatek, kdy banka dluží peníze zákazníkovi, nebo záporný tedy kreditní zůstatek, když zákazník dluží peníze bance. Účty otevřené za účelem vkladů (debetních zůstatků) jsou označovány jako depozitní účty, zatímco účty vedené za účelem půjček (kreditních zůstatků) jsou označovány jako úvěrové účty.”
pondělí 25. listopad

Jak je rodičovský příspěvek vysoký?

Na čem závisí, jak vysoký rodičovský příspěvek budou rodiče pobírat. Kdy je možné pobírat rodičovský příspěvek současně s příspěvkem na péči?

čtvrtek 17. říjen

Rodinná účetní závěrka

Správné řízení rodinných financí je nesmírně důležité, aby se rodina nedostala do finančních problémů a měla případné úvěry a půjčky pod kontrolou. Nedostatečná finanční gramotnost je často důvodem, proč přerostou rodině dluhy přes hlavu. Efektivně a účelně spravovat rodinné finance pomáhá "rodinná účetní závěrka".

pondělí 15. červenec

Mají se vkladatelé bát o peníze?

Mezinárodní agentura Standard & Poor´s snížila ratingy předních evropských bank Barclays, Credit Suisse a Deutsche Bank. Upozornila na přísnější regulaci bankovních skupin s podnikáním v investičním bankovnictví a na nejistou situaci na finančních trzích.

středa 03. červenec

Exekuce na mzdu pro manželovy dluhy

Každá exekuce je velmi nepříjemná. Rodina se dostává do psychického stresu a původní dluh se díky exekučním nákladům výrazně prodraží. Při finančních problémech je vhodné dělat vše proto, aby se exekuci zabránilo. Někdy se však jeden z manželů o dluzích dozví, až když je na jeho mzdu uvalena exekuce.

úterý 25. červen

Neplacení alimentů

V Česku poměrně často dochází k situaci, že po rozvodu neplatí otec dítěte alimenty (dítě je většinou v péči matky). Pro matky samoživitelky se jedná o velmi nepříjemnou situaci. Životní úroveň matky s dítětem výrazně klesá a často se nachází v těžko řešitelné finanční situaci. Jak postupovat?

pondělí 24. červen

Jak žádat o zvýšení alimentů?

Životní náklady na děti během let stoupají, vyměřené výživné (alimenty) není napořád, je potřeba jeho výši přizpůsobit aktuálním požadavkům dítěte. Ideálem je samozřejmě dohoda s bývalým manželem. Když to však nelze, tak je nutné podat na soud návrh na zvýšení výživného.

pátek 21. červen

Máte dobře pojištěnou domácnost?

Během dovolené nechceme myslet, jestli je u nás doma všechno v pořádku. Zdali se nevrátíme domů a byt nepoznáme, protože nás navštívili zloději. Stejně jako bez cestovního pojištění nejezděme na dovolenou ani bez pojištění domácnosti.

úterý 18. červen

Jak pořídit dovolenou levněji?

Ceny za identickou dovolenou během roku kolísají. Výhodným načasováním nákupu lze získat zajímavé slevy. V posledních letech je mnohdy výhodnější pořízení dovolené u renomovaných cestovních kanceláří několik měsíců dopředu než na poslední chvíli. Začátkem roku lze pořídit identickou dovolenou podstatně levněji, než...

pátek 22. březen

Vrácení poplatku za vedení úvěrového účtu, aneb jak získat své peníze zpět

Ještě před rokem by se to zdálo nemožné. Nyní to však možné je. Pokud jste si u banky sjednali nějaký úvěrový produkt a mimo pravidelné splátky bance hradíte poplatek za vedení úvěrového účtu, pak máte možnost tyto peníze získat zpět. Pokud se ptáte jak, pak právě pro vás jsou určeny následující řádky.

čtvrtek 21. březen

Konec poplatků za úvěrové účty v Čechách? Ale s jakými dopady

Poplatek za vedení úvěrového účtu je aktuálně hojně používaným slovním spojením. Na internetu lze nalézt celou řadu článků věnujících se právě této problematice. Často jsou však banky staveny do role zlého vykořisťovatele. Pojďme se proto na danou otázkou podívat jejich očima a zkusme přemýšlet o tom, jaké dopady...

středa 20. březen

Důvody pro zachování poplatku z úvěrového účtu

I přesto, že koncem uplynulého roku některé z bank začaly klientům vracet již uhrazené poplatky za vedení úvěrového účtu, dělo se tak výhradně na žádost klientů. Některé z bank dokonce přistoupily k tomu, že poplatky zrušily. To se však týká pouze nově sjednaný úvěrových smluv. Proč se banky brání plošnému zrušení...

úterý 19. březen

První vlaštovka na poli poplatků za úvěrové účty

V loňském roce byla na českém bankovním trhu otevřena diskuze na téma poplatku za vedení tzv. úvěrového účtu. Stěžejní otázkou bylo, zda je takovýto poplatek opodstatněný, či nikoliv. A pokud ano, jaká je jeho přiměřená výše.

pondělí 18. březen

Úvěrový účet – ano, či ne?

Jedním z dosti diskutovaných témat v rámci bank a jejich vztahu k veřejnosti, tedy klientům, jsou bankovní poplatky. Dlouhodobě jsou banky vystavovány kritice z řad klientů především kvůli poplatkům za vedení běžného účtu. Otázkou zůstává, zda je tato kritika oprávněná. Existuje však i celá řada jiných poplatků,...

pátek 08. únor

Hlídací pes, aneb jak mít přehled o penězích

V týdenním tématu jsme se zatím věnovali mobilním bankovním aplikacím, jejich výhodám a omezením a také otázce jejich zabezpečení. Poslední díl budeme věnovat dalším mobilním aplikacím, které vám mohou pomoci efektivní řídit své osobní finance.

čtvrtek 07. únor

Bezpečnost na prvním místě

Více jak deset bankovních domů nabízí svým klientům služby chytrého bankovnictví. Lidé, kteří mají chytré telefony s danými operačními systémy, mohou aplikace bank zdarma stáhnout a začít tak využívat výhod tohoto nového způsobu komunikace s bankou. Jak je to ale s bezpečností? Jaké ochranné prvky banky využívají?

Reklama
Reklama

Neplacené volno

Kolik stojí neplacené volno a kdy lze čerpat?

V životě některých zaměstnanců dochází k situaci, že z různých důvodů potřebují čerpat volno nad zákonný rámec, v takových případech si mohou požádat o neplacené volno. Jaké jsou podmínky pro čerpání neplaceného volna?

Otevřete téma

Reklama

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.