úterý
29.
leden
Mezi vyplácené pozůstalostní důchody v Česku se řadí vdovské důchody a vdovecké důchody. Podmínky pro výplatu obou těchto důchodů jsou stejné. Za jakých podmínek lze vdovský či vdovecký důchod pobírat?
středa
16.
leden
Pokud není získána potřebná doba pojištění, tak nemůže být starobní důchod přiznán. Doba pojištění přitom ještě ovlivňuje samotnou výši státního důchodu. Evidence na úřadu práce se do doby pojištění započítává jen v omezeném rozsahu.
úterý
01.
leden
Od lednové splátky důchodu se všechny penze automaticky zvyšují, státní důchody se budou zdaňovat naprosto zcela výjimečně a přivýdělek pro penzisty bude výhodnější. Rok 2019 je pro penzisty výhodný.
pátek
07.
prosinec
Při předčasném úmrtí manžela (manželky) nezůstává rodina zcela bez finančních prostředků, při splnění zákonných podmínek náleží vdově od státu vdovský důchod. Některé vdovy pobírají vdovský důchod jeden rok, jiné i dvacet let.
čtvrtek
06.
prosinec
Vdovy pobírající vdovský důchod si odchodem do starobního důchodu finančně pohorší méně, než by čekaly. Když jsou přiznány dva státní důchody, tak se totiž nepobírají v plné výši.
středa
05.
prosinec
Při splnění zákonných podmínek má nárok na vdovský důchod po zemřelém manželovi pouze manželka. Na čem závisí výše vdovského důchodu? Hraje vlastní příjem manželky vliv na výpočet vdovského důchodu?
úterý
04.
prosinec
Vdovský důchod může pobírat manželka po zemřelém manželovi již ve 20 letech a naproti tomu 50leté ženě nemusí být vdovský důchod po zemřelém manželovi přiznán. Věk vdovy nemá vliv na výši vdovského důchodu ani na podmínky pro jeho přiznání.
pondělí
03.
prosinec
Pro přiznání vdovského důchodu musí být splněny zákonné podmínky a je nutné si o vdovský důchod požádat. Kdy náleží vdovský důchod? Jak dlouho se pobírá vdovský důchod?
pátek
14.
září
Dnešní čtyřicátníci by měli na penzi myslet v dostatečném předstihu a mít svůj vlastní penzijní plán. Před odchodem do penze je vhodné mít vyřešeno několik zásadních finančních rozhodnutí. Jakých?
čtvrtek
13.
září
Důchodová legislativa prošla v minulých letech řadou změn a v budoucnu lze očekávat další změny. Především k horšímu. Podívejme se na několik významných důchodových změn v posledních deseti letech.
pondělí
10.
září
V loňském roce schválena novela zákona o důchodovém pojištění, která zastropovala důchodový věk na 65 let. Před schválením této novely přitom měli dnešní čtyřicátníci odcházet do důchodu později, lidé narozeni v roce 1977 až v 67 letech. Znamená to, že se důchodový věk nemůže zvýšit?
pátek
17.
srpen
Zejména u invalidních důchodců prvního stupně a druhého stupně se předpokládá, že budou po přiznání invalidního důchodu pracovat. Přestože většina invalidní důchodců chce pracovat, tak mají problém najít na pracovním trhu uplatnění odpovídající jejich zdravotnímu stavu.
čtvrtek
16.
srpen
V Česku jsou vypláceny invalidní důchody prvního stupně, druhého stupně a třetího stupně. Finančně vyjít s částečným invalidním důchodem je velmi složité, neboť měsíční částka většinou nedosahuje ani 8 tisíc Kč.
úterý
31.
červenec
Jak se vyvíjí počet účastníků doplňkového penzijního spoření a jak je to s příspěvky účastníků a zaměstnavatelů? Jak jsou zhodnocovány vložené finanční prostředky? Co jsou to předdůchody? Distribuce DPS a provize svázána s nimi.
úterý
31.
červenec
Co nás čeká v budoucnosti v rámci demografického vývoje? Podařil se třetí pilíř důchodové reformy? Jak funguje doplňkové penzijní spoření? Jaké jsou rozdíly mezi účastnickými fondy a transformovanými fondy? Sledujte první díl rozhovoru Emila Brože s Richardem Siudou (ředitelem prodeje a členem představenstva Conseq...