Aktuální téma

Daňové přílohy Doklady k daňovému přiznání Potvrzení o zdanitelných příjmech za rok 2022Příloha číslo jedna daňového přiznání za rok 2022Příloha číslo dva daňového přiznání za rok 2022Potvrzení od finančních institucíPotvrzení od školky a daňové přiznání

Životní styl

Poradna přečtete do minuty

Anna: Ráda bych odešla co nejdříve do předčasného důchodu, jsem invalidní důchodkyně ve 3. stupni. Narodila jsem se 21. 6. 1961. Je to možné? Slyšela jsem, že se mohu rozhodnout, zdali budu dostávat invalidní důchod nebo starobní důchod? Nebo mi bude vyměřen starobní důchod podle běžných pravidel?

Osobní finance Bydlení a úvěry Ekonomika

Hypoteční úvěry Investice Měnová politika čtení na 2 minuty

Banka Credit Suisse byla převedena pod křídla svého švýcarského konkurenta UBS velmi rychle a diskrétně. A přestala se tak obchodovat na burze. UBS vyhlásila, že 17 miliard dluhopisů vydaných Credit Suisse prostě nezaplatí. Tím porušila tradiční hierarchii věřitelů, kdy majitelé dluhopisů mají přednost před akcionáři.

Reklama

Osobní finance Ekonomika

Investice Měnová politika čtení na 2 minuty

Další díl seriálu o měnové politice se odehrál včera. Na dlouho očekávané zasedání amerického Fedu Jerome Powell oznámil, že Fed sazby zvedne o 25 bazických bodů. Tím pádem se úrokové sazby na americkém dolaru budou pohybovat mezi 4,75 – 5 %. Fed tedy jednal podle předem oznámených záměrů. A co dál?

Reklama

Životní styl

Poradna přečtete do minuty

Jiří: Do starobního důchodu bych měl odejít v roce 2025. Přemýšlím, že bych odešel do předčasného důchodu již nyní. Je výpočet důchodu po celý rok stejný? V letošním roce mám hezké peníze, tak chci, aby se při výpočtu důchodu zohlednily co nejvíce.

Další články

Praktické

Reklama

Populární na Dům financí