Aktuální téma

Daně ze mzdy 2024 Jaké daně budou platit zaměstnanci v roce 2024 Sazby daně z příjmu v roce 2024Povinné pojistné v roce 2024Děti a daně v roce 2024Kdy bude v roce 2024 čistá mzda vyšší než hrubá mzda? Zdanění dohody o provedení práce v roce 2024

Životní styl

Poradna čtení na 2 minuty

Marek: Bratrovi byla zamítnuta žádost o důchod, přestože si stihl o důchod ještě požádat v srpnu. Věku 60 let dosáhne koncem prosince a prý má na předčasný důchod nárok osoba starší 62 let. Lze rozhodnutí nějak rozporovat?

Životní styl

Poradna čtení na 2 minuty

Jaroslav: V polovině příštího roku půjdu do normálního důchodu. Zkouším různé orientační kalkulačky, ale nevím, jakou mzdu do nich uvádět. Během let se to lišilo. Na účet jsem kvůli daním dostával jinou částku, než byla v pracovní smlouvě. Můžete mi to vysvětlit.

Reklama

Životní styl

Poradna čtení na 2 minuty

Vladimíra: Dlouhodobě jsem podnikala a k tomu měla příjem z nájmu, ze kterého jsem platila daně. Přestože jsem platila daň z příjmu z podnikání i z nájmu, tak mi byl přiznán starobní důchod necelých 15 tisíc korun. Jak je možné platit vysokou daň z příjmu a mít nízký důchod?

Životní styl

Poradna přečtete do minuty

Andrea: Maturitu jsem si dodělala při práci ve třiceti letech, pořád jsem u studia pracovala. Pracovat až do důchodového věku asi nezvládnu, uvažuji o předčasném důchodu. Bude nějak zvýhodněno při výpočtu důchodu, že jsem současně pracovala a studovala? Budu mít více odpracovaných let nebo výhodnější výpočet předčasného důchodu?

Osobní finance Ekonomika

Investice Měnová politika čtení na 2 minuty

V USA úrokové sazby jsou velmi blízko svého vrcholu, nebo ho, možná již dosáhly. Nyní už se neřeší, kolikrát Fed má zvednout sazby, ale kdy přijde první snižování sazeb. Rozhodnutí snížit sazby bude mít zásadní vliv jak na akcie, tak i na zlato nebo kryptoměny. Zlato v poslední době vykazuje silnou růstovou tendenci. Pomalu si zvykáme na úroveň 2000 dolarů za unci. Avšak může zlato růst ještě dál?

Reklama

Životní styl

Poradna čtení na 2 minuty

Rudolf: Narodil jsem se v lednu 1969. Původně jsem měl jít do důchodu v 65 letech, ale teď mi prý důchodový věk zvýšili. Už teď jsem kvůli zdravotním problémům plánoval předčasný důchod. Jak to tedy budu mít? Kdy budu moci jít do důchodu?

Další články

Praktické

Reklama

Reklama

Populární na Dům financí