Aktuální téma

Ceny energií Vstoupily do nového supercyklu? Jsme na prahu nového supercyklu energií?Jak vznikají supercykly?Historie supercyklů Osud pátého supercyklu bude záviset na Číně

Životní styl

Poradna čtení na 2 minuty

Zdeněk: Jsem ve starobním důchodu a nyní si přivydělávám na dohodu o provedení práce, z 10000 Kč mi byla sražena daň 1500 Kč. Není to nějak moc? Vždyť minulý rok jsem dostával na účet 10000 Kč.

Osobní finance Ekonomika

Investice Měnová politika přečtete do minuty

Posledních deset let jsou centrální banky hlavními hráči ekonomického dění. Jakkoliv to není dobře, je to zkrátka tak. Většina centrálních bank vyspělých ekonomik postupuje více či méně v souladu s americkým FEDem, i přesto však existují jemné rozdíly. Zkusme si načrtnout, jak svoji roli plní Švýcarská centrální banka.

Osobní finance Ekonomika

Investice Měnová politika přečtete do minuty

Světové trhy si užívaly skoro osmiměsíčního nepřetržitého růstu. V září se však na burzovním nebi objevily první mráčky. Boj s inflací, nutnost zvýšit úrokové sazby mnohem dříve a možný krach společnosti Evergrande uvrhly trhy do nejistoty. Do konce roku si tak užijeme zvýšené volatility.

Daně a mzdy

Daně čtení na 2 minuty

V případě, že druhý z manželů má vlastní rozhodné příjmy nižší než 68 tisíc Kč, potom lze v ročním zúčtování daně nebo v daňovém přiznání uplatnit slevu na manželku (manžela). Jak je to v případě uzavření manželství během roku?

Další články

Praktické

Populární na Dům financí