Aktuální téma

Nezaměstnanost a finance Co vědět o evidenci na úřadu práce Výše podpory v nezaměstnanosti a délky pobíráníEvidence na ÚP a zdravotkoDůchodový problém jménem nezaměstnanostNezaměstnanost a mateřskáNízká nezaměstnanost je pro ekonomiku velmi pozitivní

Ekonomika

čtení na 2 minuty

Mezi prvním čtvrtletím roku 2021 a prvním čtvrtletím roku 2022 vzrostly podle Eurostatu ceny nemovitostí v Česku o 24,7 %, což je více než dvojnásobek evropského průměru (10,5 %) a vůbec nejvíc ze všech zemí EU.

Osobní finance Ekonomika

Investice Měnová politika čtení na 2 minuty

Rozhodnutí bankovní rady bylo na jednu stranu překvapivé, na druhou stranu se nová rada zachovala tak, jak dlouho dopředu oznamovala. ČNB po více než roce poprvé nechala úrokové sazby beze změny. Toto rozhodnutí je překvapením v globálním kontextu, kdy většina centrálních bank svoje úrokové sazby zvedá, včetně Fedu a ECB.

Životní styl

Poradna přečtete do minuty

Ludvík: V únoru příštího roku mohu odejít do starobního důchodu. Vzhledem k dvojímu zvyšování důchodu v letošním roce mám obavy, zdali na tom nebudu finančně hůře, než při odchodu do důchodu v roce 2022.

Osobní finance Ekonomika

Investice Měnová politika čtení na 2 minuty

Na amerických finančních trzích je v plném proudu výsledková sezona. Ta je nesmírně zajímavá a letos o mnoho důležitější než v předchozích letech. Svět sužuje vysoká inflace, centrální banky začaly již na začátku roku zvedat svoje sazby. Vyšší inflace a úrokové sazby vytvářejí tlak na reálnou ekonomiku. Právě výsledky firem nám umožní změřit, nakolik se tyto změny projevily ve skutečnosti.

Osobní finance Ekonomika

Investice Měnová politika čtení na 2 minuty

Přesně jak všichni očekávali, zvedl americký Fed úrokové sazby o 75 bazických bodů na 2,25 %. Velmi zajímavou reakci předvedly finanční trhy. Ty napřed vůbec nereagovaly, což se vysvětlovalo tím, že toto zvýšení je již do cen finančních aktiv započítáno. Následně během tiskové konference začaly akcie strmě růst. Co se tedy stalo?

Daně a mzdy

Právo Zaměstnání přečtete do minuty

V praxi velmi často sjednávají zaměstnavatelé se zaměstnanci první pracovní smlouvu na dobu určitou a teprve následně při oboustranné spokojenosti se uzavře smlouva na dobu neurčitou. Lze smlouvu na dobu určitou ukončit předčasně?

Další články

Praktické

Populární na Dům financí

CMP