Aktuální téma

Rodinné finance Volné peníze koncem roku Jednorázové vklady na stavebkoMaximalizace daňového odpočtu u penzijkaNákup investiční nemovitosti Mimořádný vklad na životkoVolné peníze a důchod

Osobní finance Ekonomika

Měnová politika čtení na 2 minuty

Kurz koruny je zajímavý nejenom pro lidi pracující přímo v zahraničí, ale pro všechny zaměstnance ve firmách zaměřený na export. Těch je v České Republice většina. I když je nepravděpodobné, že se v zimě vydáme bez problému na hory, kurz koruny může zajímat všechny co plánují příští rok zahraniční pobyt.

Ekonomika

Stalo se čtení na 2 minuty

V září dosahovala míra nezaměstnanosti v členských zemích Evropské unie 7,5 %, což je o 0,9 % více než v září loňského roku. Nejnižší nezaměstnanost je přitom v Česku, v Polsku, na Maltě, v Nizozemí a v Německu.

Osobní finance Ekonomika

Investice přečtete do minuty

S příchodem nízkých úrokových sazeb centrálních bank, které znamenají především výhodné hypotéky, většina bank razantně snížila úročení na spořících účtech. Mít peníze v bance na spořícím učtu je dnes absolutně nevýhodné. Na českého střadatele však přichází i druhá rána, a to v podobě inflace. Jednoduše řečeno, peníze v bance dnes ztrácejí svoji hodnotu. Jaká jsou tedy řešení?

Daně a mzdy

Právo Zaměstnání čtení na 2 minuty

Pokud zaměstnanec nenastoupí po ukončení pracovního poměru ihned do nového zaměstnání, tak má při získání potřebné doby pojištění nárok na podporu v nezaměstnanosti. Kdy náleží pouze snížená podpora?

Další články

Praktické

Populární na Dům financí