Téma
Podpora v nezaměstnanosti

Evidence na úřadu práce

Nárok na podporu v nezaměstnanosti není automatický, je nutné splnit zákonné podmínky ohledně doby pojištění. Nejdéle mohou podporu v nezaměstnanosti pobírat občané starší 55 let. Jak se podpora v nezaměstnanosti počítá a jak dlouho se pobírá?

Články k tématu
Monday 04. July

Kdy vzniká nárok na podporu v nezaměstnanosti?

Nárok na podporu v nezaměstnanosti nemají všichni nezaměstnaní. Pro přiznání podpory v nezaměstnanosti musí být splněny zákonné podmínky. Kdo nesplňuje podmínky pro přiznání podpory v nezaměstnanosti, ten je odkázán pouze na sociální dávky.

Tuesday 05. July

Jak dlouho se pobírá podpora v nezaměstnanosti?

Podpora v nezaměstnanosti se pobírá pouze při splnění zákonných podmínek a délka nároku závisí na věku žadatele o podporu v nezaměstnanosti. Až v rozsahu 11 měsíců mohou pobírat podporu v nezaměstnanosti občané starší 55 let. Ve kterých případech se pobírání podpory v nezaměstnanosti odkládá?

Wednesday 06. July

Výše podpory v nezaměstnanosti

Na výši předchozího příjmu, ze kterého bylo zaplaceno sociální pojištění, závisí, jak vysoká měsíční podpora v nezaměstnanosti bude. Podpora v nezaměstnanosti není po celou dobu stejně vysoká, nejvyšší je v prvních měsících. Kdy se pobírá podpora v nezaměstnanosti po celou podpůrčí dobu v nižší výši?

Thursday 07. July

Povinné pojistné při evidence na ÚP

Všichni občané s trvalým pobytem na území ČR musí platit zdravotní pojištění. A všichni zaměstnanci a živnostníci by se měli snažit získat co nejvyšší dobu pojištění, aby měli nárok na státní důchod a jeho výše byla co nejvyšší. Jak je to s platbou pojistného na úřadu práce?

Friday 08. July

Aktuální nezaměstnanost v zemích EU

V dubnu byla v Česku nejnižší míra nezaměstnanosti z členských zemí EU. Příznivé ekonomické klima pomáhá s pracovním uplatněním mladistvým, lidem v předdůchodovém věku nebo ženám po rodičovské dovolené, tedy lidem mající při hledání práce nejtěžší výchozí pozici.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2017 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky