Téma
Netestované dávky

Peníze od státu při vyšších příjmech

Nárok na nemocenskou, mateřskou, ošetřovné, rodičovský příspěvek nebo státní podporu u stavebního spoření a státní příspěvek u doplňkového penzijního spoření mají i zaměstnanci s nadprůměrnou mzdou.

Články k tématu
Monday 15. August

Rodičovský příspěvek je pro všechny stejný

Rodič pečující o nejmladší dítě v rodině má nárok na rodičovský příspěvek. Souhrnná výše rodičovského příspěvku je 220 tisíc Kč a nejdéle je možné čerpat rodičovský příspěvek do 4 let věku dítěte.

Tuesday 16. August

Nemocenské dávky náleží i při vyšších příjmech

Zaměstnanci mají při splnění zákonných podmínek nárok na nemocenské dávky, majetková a příjmová situace se nezkoumá. Při výpočtu nemocenské, mateřské a ošetřovného platí, že zaměstnanci s vyššími mzdami mají i vyšší nemocenské dávky.

Wednesday 17. August

Státní příspěvky na finanční produkty

Zodpovědné finanční chování stát podporuje mimo jiné i státním příspěvkem. Státní příspěvek náleží při splnění zákonných podmínek při spoření na stavební spoření a při spoření na penzijní připojištění nebo doplňkové penzijní spoření. Výše rodinného příjmu nebo rozsah majetku však není pro účely státního příspěvku...

Thursday 18. August

Nadprůměrná mzda a podpora v nezaměstnanosti

Při splnění podmínky pojištění mají nárok na podporu v nezaměstnanosti i zaměstnanci s nadprůměrně vysokou mzdou. Při výpočtu podpory v nezaměstnanosti není stanoven příjmový limit, nad který by nebylo možné podporu v nezaměstnanosti obdržet.

Friday 19. August

Na které dávky nemají rodiče při vyšším příjmu nárok?

Daňový bonus, přídavky na děti nebo porodné mohou čerpat pouze rodiče s nižším příjmem. Rodiny s vyšším příjmem na tyto dávky nemají nárok. Jaká je hranice pro jednotlivé dávky?

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2017 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky