Téma
Bankovní registry

Neplacení úvěru znemožní čerpání další půjčky

Všechny finanční instituce si prověřují nové zákazníky v některém z bankovních registrů. Kdo měl jednou problémy splácením svého úvěru, ten může mít v budoucnu problém získat hypotéku či úvěr. Registry dlužníků zveřejňují taky zdravotní pojištovny, ty jsou běžně dostupné zadarmo na internetu.

Články k tématu
Monday 22. October

Co je to bankovní registr?

Banky, finanční či leasingové společnosti chtějí minimalizovat riziko, že uzavřou smlouvu s člověkem nebo firmou, která následně nebude svoje závazky plnit. Hromadění nesplácených pohledávek ve firemní rozvaze je špatným snem všech společnosti. Právě z důvodu snížování takových případů vznikly bankovní registry.

Tuesday 23. October

Nejznámnější bankovní registry

V Česku funguje několik registrů dlužníků. My se zaměříme na tři nejznámnější bankovní registry v Česku, a sice: SOLUS, BRKI (Bankovní registr klientských informací) a NRKI (Nebankovní registr klientských informací).

Wednesday 24. October

Bankovní registry mohou pomoci

Známé bankovní registry spolupracují nejenom s bankami, ale taky s energetickými společnostmi či mobilními operátory. Stačí několik nezaplacených faktur za telefon nebo energii a člověk se octne v situaci, že bude mít velký problém získat úvěr.

Thursday 25. October

Jak prověřit zákazníka? Kontrolou účetnictví

I menší firmy si chtějí před uzavřením obchodu prověřit svého nového zákazníka. Lepší žádná faktura, než nezaplacená faktura. Nejsnadněji by se měla prověřit společnost zapsaná v obchodním rejstříku. Proč? Na internetu bychom měli najdí účetní závěrku a výroční zprávu.

Friday 26. October

Dlužníky zveřejňují i zdravotní pojišťovny

Ověření občana v bankovním registru může zamezit finančním nepříjemnostem v budoucnu. Mnohé dlužníky však lze objevit zadarmo i na stránkách zdravotních pojišťoven. Především osoby samostatně výdělečně činné, které si neplní své zákonné povinnosti.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2017 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky