Hledáte rychlé informace pro Vaši peněženku? Napište nám na poradna@dumfinanci.cz a my Vám je pošleme :-)
Finance
„Oblast osobních financí - Účty, Pojištění, Spoření, Penze, Úvěry, Investování”
středa 27. duben

Spoření na penzi bude výhodnější

Životní úroveň penzistů bude v budoucnu mnohem více než v současnosti záviset na vlastním finančním zajištění, neboť státní penze nebudou z demografických a ekonomických důvodů tak vysoké jako v současnosti. Od příštího roku bude legislativou spoření na penzi v penzijním připojištění a doplňkovém penzijním spoření...

pondělí 11. duben

Pořizujeme auto

Bez auta se obejde málokterá rodina. Potřebujeme cestovat do práce, vozit děti do školy nebo k lékaři a chceme vyrážet na výlety a dovolenou. Podnikatelé potřebují auto pro svůj byznys. Jaké auto však vybrat? S čím počítat při nákupu auta?

čtvrtek 31. březen

Vyhrávejte nad penězi s FINFOCUS

Inovativní poradenská společnost FINFOCUS oslavila své páté narozeniny a získala své pevné místo na trhu. U narozeninového dortu jsme si popovídali s mladým majitelem společnosti Emilem Brožem nejenom o těžkostech při budování značky a plánech do budoucnosti, ale i o nutnosti vlastní zodpovědnosti za životní úroveň v...

úterý 23. únor

Úrokové sazby jsou nízké, jak zhodnotit volné zdroje?

Kam s volnými penězi v dnešní době s nízkými úrokovými sazbami pokud nejste zrovna dynamický investor a nechcete využít poklesu akcií? Jednou z možností je pořízení pozemku nebo nemovitosti. Hypoteční úvěry jsou nyní výhodné, daňové zatížení je nízké a riziko ve srovnání s jinými investicemi relativně malé.

pondělí 25. leden

Jak životko a penzijko snižují daň za rok 2015?

Vklady na smlouvu o životním pojištění, penzijním připojištění nebo doplňkovém penzijním spoření snižují při splnění zákonných podmínek daňovou povinnost. Předčasné zrušení smlouvy naopak daňovou povinnost zvyšuje. Jak postupují zaměstnanci a jak živnostníci? 

středa 16. prosinec

Deset tipů na Vánoce bez finančních problémů

S finančními starostmi je těžké si užít krásné vánoční svátky. Vánoční úvěry přináší více starostí než radostí. Jak si Vánoce co nejvíce užít a přitom ušetřit?

pondělí 19. říjen

Co se mění při prodeji nemovitosti v příštím roce?

Od roku 2014 je potřeba při úplatném nabytí vlastnického práva k nemovitosti počítat s placením daně z nabytí nemovitých věcí, která nahradila dřívější daň z převodu nemovitostí. S placením této daně je nutné počítat při kalkulaci prodejní ceny nemovitosti. Sazba daně zůstává pro příští rok stejná, legislativní návrh...

pondělí 21. září

Pasivní příjmy a platba zdravotního pojištění

Každoročně stoupá počet lidí majících pouze pasivní příjmy, např. z pronájmu nemovitosti, prodeje cenných papírů, kapitálových příjmů nebo prodeje bytu, domu nebo pozemku. Občané s pasivními příjmy budou příští rok platit více na zdravotním pojištění. Proč?

pátek 18. září

Narození dítěte, na co máte nárok?

Rodinná politika v Česku je při mezinárodním srovnání na vysoké úrovni. Při narození dítěte má vždy jeden z rodičů nárok na daňové zvýhodnění. Při splnění  zákonných podmínek je možné obdržet porodné nebo pravidelně dostávat přídavky na děti. Matka dítěte přitom pobírá mateřskou a následně rodičovský příspěvek.

středa 16. září

Děti mají znát cenu peněz

Pro děti je velmi dobré, když znají cenu peněz. Děti by měli co nejdříve vědět, že nic není zadarmo. Jestliže rodiče se svými dětmi komunikují a mají dobrý vztah, potom je mnohem jednodušší hledat řešení finančních problémů. Děti chápou, že nemůže rodina jet každý rok k moři nebo mít nový tablet. Dobrá rodinná...

úterý 15. září

Kde hledat úspory?

Zodpovědní rodiče chtějí pro své děti to nejlepší, přitom se samozřejmě nechtějí dostat do finančních problémů kvůli pořizování věcí, které nejsou nezbytné. Vždy je dobré šetřit, ale rozumně. Rozhodně není správné šetřit na výdajích na vzdělání.

pondělí 24. srpen

Práce na dohody a příspěvek zaměstnavatele

Studenti, ženy na rodičovské dovolené nebo živnostníci si rádi přivydělávají na dohodu o provedení práce nebo dohodu o pracovní činnosti. I zaměstnanci pracující na dohodu mají přitom nárok na daňově zvýhodněný příspěvek zaměstnavatele na životní pojištění nebo doplňkové penzijní spoření.

pátek 24. červenec

Dovolenou vybíráme dle finanční situace

Krásná exotická dovolená je snem většiny rodin, pro většinu však finančně nedostupná. Někteří lidé se dokonce kvůli hezké dovolené zadluží, což je z finančního hlediska velmi nerozumný krok. Krásnou dovolenou je možné strávit s nejbližšími i na výletech na kole nebo za českými památkami.

pondělí 22. červen

Výhody benefitu zaměstnavatele do III. důchodového pilíře

Vlastní zajištění na penzi by mělo hrát velmi důležitou roli ve finančním plánování každé rodiny. Finanční produkty III. důchodového pilíře jsou podporovány státem, což zvyšuje jejich atraktivitu pro lidi preferujících jistotu. Ideální je zapojit do spoření na důchod i zaměstnavatele. Daňové úspory jsou značné.

pátek 29. květen

Dluhopisová brzda ČNB

ČNB se nelíbí objem státního dluhu, který je v držbě českých bank, a chce zatáhnout za dluhopisovou brzdu.  Prozatím nevím, co tímto krokem ČNB sleduje, hypotézse však několik nabízí.

Reklama
Reklama
Reklama

Péče o děti a daně

Povinné pojistné během péče o děti

Rodičovský příspěvek činí v souhrnné výši 220 tisíc korun. Doba péče o dítě do 4 let věku se hodnotí pro důchod a zdravotní pojištění je placeno státem. Z případného přivýdělku během rodičovského příspěvku se však povinné daně platí.

Otevřete téma

Pro média | Partneři | Inzerce | Kontakt

ISSN 1802-5153,© Copyright DůmFinancí.cz (www.dumfinanci.cz ) Finanční portál 2006 - 2016 FINFOCUS, s.r.o. a ČTK.

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu FINFOCUS, s.r.o. zakázáno.

Seznam finančních úřadů Aktuální kurzovní lístek ČNB poradci-sobě.cz


Používáme python hosting Roští.cz.