Máte více úvěrů? Zkuste je sloučit. Nevýhodnou půjčku můžete refinancovat

Auto začalo dosluhovat, chata nutně potřebovala rekonstrukci, manželka si přála jet na dovolenou, pračka začala vytápět sousedy, důvodů, proč si lidé musejí vzít půjčku, je více. Staré úvěry ale nemusí být i nadále vaší koulí u nohy, alespoň ne tak těžkou jako doposud. Jiná banka vám dnes může nabídnout výhodnější podmínky i úrok. Půjčku tak splatíte dříve, a dokonce nepřeplatíte tolik peněz. Jak na to?

PR článek wallet-1240738 zdroj: DF

Když splácíte několik půjček současně

Pokud splácíte více úvěrů současně, může se vám lehce stát, že začnete ztrácet přehled nad tím, kam a kolik peněz vám z vašeho měsíčního rozpočtu odchází. Dobrou volbou je v tomto případě konsolidace půjček, sloučení všech do jedné za účelem snížení měsíčních splátek. Přitom také můžete získat lepší a transparentnější podmínky.

 

Plusem je také, že množství půjček, které můžete konsolidovat, většinou není nijak limitované. Jediným omezením může být celková výše všech vašich stávajících úvěrů. Sloučit lze bankovní úvěry, půjčky od splátkových společností, kreditní karty nebo třeba kontokorent.

 

Která banka nabízí nejvýhodnější konsolidaci?

Ne všechny banky konsolidaci nabízejí. Zažádat si o ni můžete spíše u těch větších a zavedených, ale není to vždy pravidlem. Která banka má nejvhodnější produkt, ušitý na míru přímo pro vás, vám pomůže zjistit naše kalkulačka. Stačí zadat několik jednoduchých parametrů a ona vám vyhledá tu nejlepší možnou variantu, a dokonce také vypočítá, kolik u konkrétní banky konsolidací uspoříte.

 

Když máte pouze jednu půjčku

V případě, že splácíte pouze jeden úvěr, ale podmínky, za kterých jste si jej sjednali, pro vás nejsou ideální, zažádejte si o jeho refinancování. Refinancováním se rozumívyplacení vašeho stávajícího úvěru úvěrem novým, kterývám poskytne jiná banka. Refinancování se používá například u hypoték, u kterých končí úroková fixace apod.

 

Je refinancování nebo konsolidace půjčky pro každého?

Mezi hlavní podmínky, které musíte splňovat, aby vám banka vyšla vstříc, patří samozřejmě plnoletost, české občanství, trvalé bydliště na území České republiky nebo třeba trvalý a doložitelný zdroj příjmů. Dalším faktorem, který bude banka zohledňovat, je zcela jistě platební morálka.

23. října 2017 15:34:39

Reklama

Témata

Daňové přiznání 2011

Všechny osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) musí včas odevzdat daňové přiznání a Přehledy o...

Začínáme podnikat

Podmínky pro podnikání jsou v Česku příznivé. Samostatná výdělečná činnost je oblíbená i jako...

Změny pro rok 2015

Návrh ministerstva financí počítá s několika významnými daňovými změnami od příštího roku. V...

Nemovitosti a daně

Z prodeje bytu nebo domu se neplatí sociální ani zdravotní pojištění. Aby se však neplatila daň...

Příjmy při studiu

Studenti, kteří dokáží skloubit práci a studium, nacházejí na trhu práce snadněji uplatnění než...

Reklama
Reklama

Dávky pro tatínky

Pečující otcové a peníze od státu

V příštím roce budou moci tatínkové čerpat týdenní otcovskou. Jak bude vysoká? Kdy může tatínek čerpat peněžitý příspěvek v mateřství nebo rodičovský příspěvek?

Otevřete téma

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2017 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky