Jak snadno vyřešit akutní nedostatek peněz?

Možná to znáte. Ať šetříte, jak šetříte, poslední týden před výplatou přijde nějaký nepředpokládaný výdaj, který prostě nelze odložit. To se tu a tam může přihodit každému. Potřebujete rychlou finanční injekci? To přece není vůbec žádná ostuda. Dnes vám poradíme, kde a jak ji získat – bezpečně a bez rizika.

PR článek Obrázek_-_tyden.cz zdroj: DF

Akutní nedostatek finančních prostředků řeší čas od času mnoho z nás. Ne pokaždé se přitom jedná o záležitosti, které můžete prostě jen tak odložit na příští nebo přespříští týden – kdy vám na stole přistane očekávaná výplatní páska nebo bude proplacena vydaná faktura. Stejně tak člověku nemusí být po chuti ani půjčka od příbuzných či známých. O chvilkovém nedostatku peněz přece nemusí hned vědět celé vaše okolí.

Kde tedy vzít peníze? V bance?

Bankovní instituce napadne většinu lidí nejspíš na prvním místě. Ne vždy vám v bance ale půjčí, a zvláště u menších úvěrů to často nemusí být ani příliš výhodné, nemluvě o zdlouhavém papírování...

Alternativa v podobě nebankovní půjčky

Pokud na půjčku u banky nedosáhnete, nebo jste tuto možnost z jiného důvodu zamítli, nabízí se půjčky nebankovní. Nebojte se, nemáme na mysli žádné pochybné subjekty nebo lichvy – na tuzemském trhu operuje řada prověřených a zcela důvěryhodných společností. V nabídce mnoha z nich je právě půjčka před výplatou. Rychlý úvěr v řádu maximálně pár tisícovek se splatností například ve lhůtě 30 dní.

Jak si ale vybrat konkrétní společnost?

Uznáváme, že procházet webové stránky všech nebankovních společností u nás by bylo poněkud zdlouhavé. Naštěstí jsou tady ale nezávislé srovnávače, které vám o konkrétní nabídce poskytnou všechny důležité informace a vy si mezi jednotlivými produkty snadno vyberete ten, který bude vašim požadavkům odpovídat nejvíce. Mezi nejznámnější české srovnavače půjček patří coolpujcky.cz, pujckyhned.cz a paradnipujcky.cz.

Kvalitní srovnávače do svých databází zahrnují pouze profesionální prověřené společnosti a nemusíte tak mít strach z podvodu či nejasně uvedených podmínek a poplatků. Dobrý srovnávač na profilové kartě každého produktu uvádí mimo jiné reprezentativní příklad, který vám naznačí, jak se to u dané společnosti má s úroky a dalšími položkami. Pokud si například na srovnávači Coolpůjčky.cz rozkliknete oblíbenou půjčku Ferratum, uvidíte krom jiného tabulku vzorových úvěrů včetně splátek a poplatků, uživatelské recenze nebo stručné představení společnosti.

Tyto portály vám umožní vyfiltrovat si nabídky do kategorií a vy se tak můžete rozhodovat jen mezi půjčkami do určité výše nebo například mezi společnostmi, které svým novým zákazníkům neúčtují nic navíc. Ano, první půjčka zdarma je u některých společností samozřejmostí.

Možností je spousta, ale právě proklepnutím určité společnosti na internetu byste měli vždy začít. Vyhnete se tak podvodníkům, získáte rychlou finanční injekci – a jak už jsme napověděli, v některých případech vás to nemusí stát ani korunu navíc.

Oct. 4, 2017, 7:29 p.m.

Reklama

Témata

Dvě zaměstnání

Zaměstnanci pracující pro dva zaměstnavatele současně si musí sami podat daňové přiznání, pokud...

Výdaje na auto

V současné době se bez auta téměř žádná rodina neobejde. Dojíždění do práce, do školy, za...

Nemovitosti a daně

Zadlužení kvůli vlastnímu bydlení je finančně zodpovědným krokem. Pořizovaná nemovitost však...

Podpůrčí doba

Nárok na nemocenské dávky (mateřskou, nemocenskou, ošetřovné) nebo podporu v nezaměstnanosti je...

Dávky pro rodiče

Porodné, peněžitý příspěvek v mateřství, rodičovský příspěvek nebo přídavky na děti, všechny...

Reklama
Reklama

Finanční testy

Vánoční kvízy

Na vánoční období jsme si pro vás připravili pět zajímavých finančně-daňových testů. Prověřte si své znalosti nebo si udělejte vědomostní rodinnou či přátelskou soutěž.

Otevřete téma

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2017 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky