Bez počítače se dnes neobejde nikdo. Šetří čas, i peníze

Starší generace často na počítače nahlížejí s poměrně velkou nedůvěrou. A to hlavně z důvodu, že se obávají toho, že s nimi nebudou umět. Pro generace mladší však už jsou nezbytným doplňkem života. Dá se říci, že se bez nich neobejde téměř nikdo. A to i proto, že šetří čas, ale i peníze. Kde jsou dnes samozřejmostí?

entrepreneur-696959_1920 zdroj: pixabay.com

Studium

Jenom těžko dnes najdete studenta, o kterém by se dalo říci, že se obejde bez počítače. Nejenom, že jsou obory, kdy si musí svůj laptop brát i na přednášky. Stejně tak nesmíme zapomínat také na to, že právě prostřednictvím počítače se dnes píší různé seminární a jiné práce, stejně jako právě tímto způsobem je možné nejlépe zvládnout povinnost vypracování rigorózní práce. Je konec situacím, kdy by bylo nutné psát práci ručně, nebo ji například psát na psacím stroji. Vlastní počítač je v tomto směru naprostý základ, jelikož jinak než ve svázané a vytištění firmě škola danou práci nepřijme. A to platí i o dalších, jako je:

  • Seminární práce
  • Bakalářská práce
  • Diplomová práce

Zaměstnání

Pokud pomineme různé manuální profese, tak pokud jde o práci přímo v kanceláři, tak se bez počítače skutečně obejít nelze. A to proto, že přes něj je řešeno a vyřizováno naprosto vše. U menších firem může postačit návod na práci v Excelu a dalších kancelářských programech, zatímco u větších firem už je nutné zasvěcení do jejich propracovaného systému. Každopádně pokud jde o celkovou efektivitu a tedy úsporu času, a pro firmu také peněz, je počítač nezastupitelným pomocníkem ve stovkách různých oborů a oblastí.

Podnikání

Další zcela jasná oblast, kde je právě počítač nezastupitelným pomocníkem, bez kterého se dnes rozhodně žádný podnikatel neobejde. U některých je to podobné, jaké v případě zaměstnání. Mají ho na běžnou agendu, a tak také musí koupit tiskárnu, musí koupit levné tonery a následně na něm tisknou faktury. Jsou ale i podnikatelské oblasti, kde se dá jít ještě o něco dále. Pokud máme být konkrétnější, tak mluvíme o možnosti online podnikání. Potom může plně stačit třeba jenom malý notebook, ze kterého je snadno, třeba z pohodlí domova řízený desetitisícový i stotisícový byznys. I to je ukázka toho, kam až se počítače dostanou.

Běžný život

Ano, i v běžném životě může počítač ušetřit mnoho času. Potřebujete zjistit nějaké důležité informace? Použijete internet. Potřebujete poslat peníze z banky? Uděláte to na pár kliknutí. A takto bychom mohli pokračovat v našem výčtu možností ještě hodně dlouho. A že je samozřejmým faktem mnoha domácností, to potvrzují současné statistiky. Zde navíc musíme jasně říci, že je to dáno i tím, že ceny výpočetní techniky stále více klesají. Dnes už v podstatě stačí jenom několik tisíc, aby si člověk pořídil notebook, který na běžné domácí použití plně dostačuje.

Sept. 18, 2017, 4:58 p.m.

Reklama

Témata

Daňová optimalizace

Při využití všech daňových slev, nezdanitelných položek a dalších legislativních opatření si lze...

Peníze během rodičovství

Během péče o dítě se nejdříve pobírá při splnění zákonných podmínek mateřská, na kterou navazuje...

Mzdy v ČR

Aktuálně je v Česku nejnižší míra nezaměstnanosti ze všech členských zemí Evropské unie,...

Hrubá mzda

Pro zaměstnance je rozhodující, kolik za provedenou práci dostane na svůj bankovní účet. Pro...

Život s dluhy

Vysoké zadlužení je nepříjemné pro rodinu, firmu i stát. Nemožnost splácet závazky může vést k...

Reklama
Reklama

Nemovitost a daně

Daňové povinnosti při nákupu a prodeji nemovitosti

Při prodeji nemovitosti může mít daňové povinnosti kupující i prodávající. V některých případech pouze jeden z nich. Jak je to při darování nebo dědictví nemovitosti?

Otevřete téma

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2017 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky