Bez počítače se dnes neobejde nikdo. Šetří čas, i peníze

Starší generace často na počítače nahlížejí s poměrně velkou nedůvěrou. A to hlavně z důvodu, že se obávají toho, že s nimi nebudou umět. Pro generace mladší však už jsou nezbytným doplňkem života. Dá se říci, že se bez nich neobejde téměř nikdo. A to i proto, že šetří čas, ale i peníze. Kde jsou dnes samozřejmostí?

entrepreneur-696959_1920 zdroj: pixabay.com

Studium

Jenom těžko dnes najdete studenta, o kterém by se dalo říci, že se obejde bez počítače. Nejenom, že jsou obory, kdy si musí svůj laptop brát i na přednášky. Stejně tak nesmíme zapomínat také na to, že právě prostřednictvím počítače se dnes píší různé seminární a jiné práce, stejně jako právě tímto způsobem je možné nejlépe zvládnout povinnost vypracování rigorózní práce. Je konec situacím, kdy by bylo nutné psát práci ručně, nebo ji například psát na psacím stroji. Vlastní počítač je v tomto směru naprostý základ, jelikož jinak než ve svázané a vytištění firmě škola danou práci nepřijme. A to platí i o dalších, jako je:

  • Seminární práce
  • Bakalářská práce
  • Diplomová práce

Zaměstnání

Pokud pomineme různé manuální profese, tak pokud jde o práci přímo v kanceláři, tak se bez počítače skutečně obejít nelze. A to proto, že přes něj je řešeno a vyřizováno naprosto vše. U menších firem může postačit návod na práci v Excelu a dalších kancelářských programech, zatímco u větších firem už je nutné zasvěcení do jejich propracovaného systému. Každopádně pokud jde o celkovou efektivitu a tedy úsporu času, a pro firmu také peněz, je počítač nezastupitelným pomocníkem ve stovkách různých oborů a oblastí.

Podnikání

Další zcela jasná oblast, kde je právě počítač nezastupitelným pomocníkem, bez kterého se dnes rozhodně žádný podnikatel neobejde. U některých je to podobné, jaké v případě zaměstnání. Mají ho na běžnou agendu, a tak také musí koupit tiskárnu, musí koupit levné tonery a následně na něm tisknou faktury. Jsou ale i podnikatelské oblasti, kde se dá jít ještě o něco dále. Pokud máme být konkrétnější, tak mluvíme o možnosti online podnikání. Potom může plně stačit třeba jenom malý notebook, ze kterého je snadno, třeba z pohodlí domova řízený desetitisícový i stotisícový byznys. I to je ukázka toho, kam až se počítače dostanou.

Běžný život

Ano, i v běžném životě může počítač ušetřit mnoho času. Potřebujete zjistit nějaké důležité informace? Použijete internet. Potřebujete poslat peníze z banky? Uděláte to na pár kliknutí. A takto bychom mohli pokračovat v našem výčtu možností ještě hodně dlouho. A že je samozřejmým faktem mnoha domácností, to potvrzují současné statistiky. Zde navíc musíme jasně říci, že je to dáno i tím, že ceny výpočetní techniky stále více klesají. Dnes už v podstatě stačí jenom několik tisíc, aby si člověk pořídil notebook, který na běžné domácí použití plně dostačuje.

18. září 2017 16:58:41

Reklama

Témata

Dovolená zaměstnance

Zaměstnanci mají nárok na čerpání dovolené. Zákonem je stanovena minimální délka dovolené....

Státní podpora

Na smlouvy o stavebním spoření, penzijní připojištění a doplňkové penzijní spoření je možné...

Narození dítěte a finance

Narození dítěte je nejšťastnějším životním okamžikem. Všichni chceme pro své děti to nejlepší....

Platby přes internet

Internetové bankovnictví nám šetří peníze a náš drahocenný čas. Správným výběrem internetového...

Pojištění přes internet

V současné době uspokojíme stále více a více našich potřeb a požadavků prostřednictvím...

Reklama
Reklama

OSVČ - zaměstnanec

Z podnikání do zaměstnání

Pro některé živnostníky může být ukončení samostatné výdělečné činnosti a nástup do zaměstnání přínosné s ohledem na čerpání zaměstnaneckých jistot. Zkušení personalisté rádi přijímají bývalé živnostníky, kteří jsou velmi zodpovědní.

Otevřete téma

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2017 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky