Náklady na rozjezd podnikání lze snížit. Třeba i webem zdarma

Doba internetová sice nahrává rozvoji podnikání bez kanceláře a dalšího dříve nutného vybavení, přesto zcela bez vstupních investic rozjet podnikání nelze. Živnostníci, kteří se chtějí zabývat volnou, vázanou či řemeslnou činností sice za ohlášení na Živnostenském úřadě zaplatí jen 1 000 korun, ale založení malé firmy (s. r. o.) přijde na mnohem větší částku. V roce 2015 sice klesla minimální hodnota základního kapitálu s. r. o. z 200 tisíc korun na pouhou jednu korunu, ale na nezbytné právní úkony (sepsání zakladatelské listiny, poplatky notáři, zápis nové společnosti do obchodního rejstříku a tak dále) je třeba počítat s náklady kolem 10 000 korun.

Další výdaje vznikají začínajícím podnikatelům například s vytvořením nových webových stránek a nově také s elektronickou evidencí tržeb (EET), pod kterou budou brzy spadat prakticky všechny typy podnikání. „Rozjezd podnikání není levnou záležitostí a začínající podnikatel velmi rychle zjistí, že se na něj valí náklady ze všech stran, aniž by zatím vůbec mohl generovat nějaký obrat a zisk. Pomoci ale mohou internetové služby, ve kterých si může podnikatel zcela zdarma, nebo jen za několik desetikorun měsíčně, zprovoznit vlastní web, e-shop nebo EET pokladnu,“ říká Jaroslav Hansal, jednatel společnosti Bohemiasoft, která firmám a podnikatelům poskytuje služby Zombeek.cz na tvorbu webových stránek, Webareal.cz na vytváření e-shopů nebo cloudové EET pokladní řešení Kasareal.cz.

Web rychle a zdarma

Vytvoření webových stránek, doplněných například i e-shopem, lze svěřit profesionálnímu dodavateli, pak je ale třeba počítat s náklady v řádu několika desítek tisíc korun. Začínající podnikatel si takovou investici zpravidla nemůže dovolit, ale zároveň internetové stránky potřebuje, aby se o jeho firmě zákazníci dozvěděli.

Řešením je využití internetových služeb, jež jsou k dispozici zcela zdarma nebo za nízký měsíční poplatek. Velmi důležité je, aby měl internetový systém připraveny i šablony pro běžné typy stránek, do nichž stačí jen doplnit textový a obrazový obsah a postavit tak nový web během několika desítek minut a zcela bez nutnosti znát technologie pro tvorbu internetových stránek. Důležitá je též možnost propojení webu s e-shopem nebo provoz webu, společně s e-mailovými schránkami, na vlastní doméně, aby si zákazníci adresu webu i e-maily snadno zapamatovali.

Na co tedy myslet při tvorbě internetových stránek pro malou firmu či živnost?

  • Internetový systém, na němž web poběží, lze pořídit zcela zdarma, nebo jen za malý měsíční poplatek.
  • V systému pro provoz webu by měly být k dispozici šablony běžných typů internetových stránek, do kterých stačí doplnit jen texty a obrázky – podobně jako při práci s textovým editorem.
  • Web by mělo být možné provozovat na vlastní doméně, kterou si zákazníci lépe zapamatují. Roční registrace domény.CZ vyjde na zhruba 200 korun, doména EU je pak ještě levnější.
  • Modulární systém na správu webu by měl umožňovat rozšíření o e-shop, napojení na skladový či fakturační systém nebo EET pokladnu.
  • Provozovatel internetových služeb by měl poskytovat technickou podporu a garanci spolehlivosti provozu.

Kvalitní systémy na provoz internetových stránek jsou schopné růst společně s firmou, především pokud jde o rozsah webové prezentace a objem uložených dat. Samozřejmostí by rovněž měl být takzvaný responzivní design internetových stránek, tedy možnost zobrazit je správně nejen v počítači, ale také v mobilním telefonu či tabletu. „S webovými systémy na tvorbu internetových stránek si poradí každý jen trochu zručnější uživatel počítače. Ve spolupráci s technickou podporou lze propojit web s vlastní doménou a neměla by chybět ani možnost SSL šifrování,“ uzavírá Jaroslav Hansal ze společnosti Bohemiasoft.

21. března 2017 13:35:56

Reklama

Témata

Finance a dovolená

Všichni chceme mít radostnou a veselou dovolenou. Odpočinout si, pobavit se a být v pohodě....

Státní podpora

Na smlouvy o stavebním spoření, penzijní připojištění a doplňkové penzijní spoření je možné...

Daňové odpočty

Při splnění zákonných podmínek přináší státem podporované finanční produkty daňovou úsporu. Jaké...

Nárok na nemocenskou

Nemocenská se pobírá od 15. dne pracovní neschopnosti, ale pouze při splnění zákonných podmínek....

Sociální pojištění

Na sociálním pojištění odvádí někteří zaměstnanci více než na dani z příjmu fyzických osob. Jak...

Reklama
Reklama

Dávky pro tatínky

Pečující otcové a peníze od státu

V příštím roce budou moci tatínkové čerpat týdenní otcovskou. Jak bude vysoká? Kdy může tatínek čerpat peněžitý příspěvek v mateřství nebo rodičovský příspěvek?

Otevřete téma

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2017 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky