Hledáte rychlé informace pro Vaši peněženku? Napište nám na poradna@dumfinanci.cz a my Vám je pošleme :-)
Partneři webu
  • FINFOCUS.cz
  • www.ereality.cz

Pro nákup nemovitosti do podnikání jsou tu podnikatelské hypotéky

Vydáno: 2. listopadu 2012 0:00:00
zdroj: sxc.hu

Pokud potřebujete financovat nákup nemovitosti, nebo potřebujete finanční prostředky na cokoli jiného a máte ve vlastnictví nemovitost, pak je tu pro vás podnikatelská hypotéka. Ne všechny banky však tyto hypotéky poskytují.

Podnikatelská hypotéka je účelový úvěr, který je zajištěn zástavním právem k nemovitosti. Prostředky, které vám banka poskytne, můžete využít k libovolnému účelu. Jestliže se úvěr rozhodnete využít ke koupi, výstavbě, rekonstrukci nebo přestavbě nemovitosti či k refinancování stávajícího hypotečního úvěru na daný účel, banka vám nabídne výhodnější podmínky financování.

Nabídka bank

Česká spořitelna

V případě financování u České spořitelny máme na výběr ze čtyř typů hypotečních úvěrů:

Komerční hypotéka

Komerční hypotéka je určena pro financování nemovitosti pro vlastní podnikání a to až do 15 mil. Kč s maximální dobou splatnosti 15 let. Hypoteční úvěr je zajištěn jednak zástavním právem k nemovitosti, jednak směnkou.

Business hypotéka

Jedná se o hypoteční úvěr určený fyzickým osobám, které mají v plánu financovat nemovitost k pronájmu i vlastnímu podnikání. Úvěr je poskytován až do výš 20 mil. Kč. Povolená maximální doba splácení je 15 let.

Hypotéka GLOBAL

Tento úvěr je určen pro firmy založené za účelem stavby nebo opravy nemovitosti. Hypotéku mohou využít i cizinci podnikající na území ČR. Je určena k financování nemovitosti na pronájem, prodej nebo bydlení. Banka nestanovuje maximální limit objemu hypotečního úvěru. Doba splácení je omezena na 15 let.

Hypotéka – projektové financování

Hypotéka je využívána pro financování developerských projektů. Využít ji mohou jak developerské firmy, tak firmy a podnikatelé, jejichž zájem je koupě, výstavba či oprava nemovitosti k dalšímu prodeji nebo pronájmu. Banka je schopna poskytnout úvěr až do výše 200 mil. Kč.

Fio banka

Stejně jako v předešlých případech banka na svých internetových stránkách informuje o možnosti financování formou hypotečního úvěru, ať už se jedná o developerské projekty či neúčelové financování se zástavou nemovitosti, ale pro získání bližších informací odkazuje na pracovníky banky. Poskytnuty jsou pouze obecné informace.

Komerční banka

Komerční banka poskytuje dva typy hypotečních úvěrů:

Hypoteční úvěr v české nebo cizí měně

Komerční banka je schopna svým klientům – podnikatelům poskytnou hypoteční úvěr v české nebo cizí měně. Úvěr je určen především a hlavně na financování nemovitosti. Účelovost využití banka zpětně zkoumá. Výše úvěru je omezena jednak možnostmi klienta splácet svůj závazek vůči bance, jednak výší investice a hodnotou zastavované nemovitosti. Peníze z úvěrového účtu můžete vyčerpat jednorázově, nejdéle do šesti měsíců od podpisu úvěrové smlouvy, nebo postupně a to po dobu 24 měsíců od podpisu smlouvy o úvěru. Měny, ve kterých lze úvěr čerpat, jsou kromě českých korun také EUR, USD a CHF. Úvěr je splácen v měsíčních či čtvrtletních splátkách.

Developerské financování

Dále Komerční banka umožňuje financování developerských projektů, ať už se jedná o komerční budovy nebo bytové domy.

Raiffeisenbank

Produktová nabídka Raiffeisenbank v oblasti hypotečního financování podnikatelů zahrnuje pouze jeden produkt. Jedná se o tzv. Podnikatelskou hypopůjčku.

Podnikatelská hypopůjčka

Podnikatelskou hypopůjčku mohou využít podnikatelé a společnosti s ručením neomezeným. Podmínkou je podnikatelská historie alespoň 12 měsíců a roční tržby ve výši od 500 tis. Kč do 50 mil. Kč. Hypopůjčka je poskytována v objemu od 300 tis. Kč do 3 mil. Kč. Shválená částka úvěru je klientovi vyplacena na jeho běžný, ze kterého pak dochází k e splácení úvěru. To probíhá formou anuitních splátek po dobu 5 až 15 let. Klienti mají možnost předčasného splacení a provedení mimořádné splátky. Úvěr je zajištěn jak zřízením zástavního práva k nemovitosti, tak blankosměnkou.

Volksbank

Volksbank podnikatelům a malým firmám nabízí možnost financování nemovitostí určených k prodeji či k pronájmu. Nemovitosti určené k prodeji je možné financovat až do výše 70 % zástavní hodnoty. Hypoteční úvěry je možné čerpat buď českých korunách, nebo v EUR.

Diskuze ke článku
Přidat komentář

Nebankovní půjčky pro podnikatele

17. srpna 2015 12:17:17

Nebankovní úvěry pro podnikatele

Nabízíme řešení a financování finančních potřeb podnikatelů za velmi výhodných podmínek. Např. na rozvoj podnikání nebo třeba...

Reklama

Další články tématu

Máte velké plány, ale nedostatek financi? Využijte...

Investiční úvěr je určen pro financování dlouhodobých záměrů. Dlouhodobé investice jsou spjaty...

Provozní úvěry – financování běžné podnikatelské činnosti

Provozní úvěry jsou krátkodobé úvěry, které mohou podnikateli nebo firmě pomoci překonat...

Kontokorentní úvěr – rychlé financování k běžnému účtu

Kontokorentní úvěr je úvěr poskytovaný k běžnému účtu vedenému u banky. Jako každý úvěrový...

Český bankovní trh a možnosti financování pro podnikatele

Na českém trhu působí téměř čtyři desítky bank, které nabízejí své služby jak běžným klientům,...

Témata

Máme "papíry" pod palcem

Pro výpočet daňových povinností musí všechny OSVČ vést buď účetnictví, daňovou evidenci nebo...

Ukončení práce

V praxi se stává, že zaměstnavatel potřebuje optimalizovat počet zaměstnanců nebo naopak...

Sociální pojištění

Na sociálním pojištění odvádí někteří zaměstnanci více než na dani z příjmu fyzických osob. Jak...

Nelegální práce

Během letních měsíců je firmami častěji nabízená práce na černo. Výkon takové nelegální práce je...

Zdravotní pojištění

Všichni občané s trvalým pobytem v ČR jsou zdravotně pojištěni a jsou pojištěncem jedné ze sedmi...

Reklama
Reklama
Reklama

Ochrana zaměstnance

Kdy plyne zaměstnanci ochranná lhůta?

V některých životních situacích je zaměstnanec chráněn legislativou a nemůže obdržet výpověď nebo má nárok na nemocenské dávky i po skončení zaměstnání. Zaměstnanec se totiž nachází v ochranné lhůtě. Kdy zaměstnanci plyne ochranná lhůta?

Otevřete téma

Pro média | Partneři | Inzerce | Kontakt

ISSN 1802-5153,© Copyright DůmFinancí.cz (www.dumfinanci.cz ) Finanční portál 2006 - 2016 FINFOCUS, s.r.o. a ČTK.

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu FINFOCUS, s.r.o. zakázáno.

Seznam finančních úřadů Aktuální kurzovní lístek ČNB poradci-sobě.cz


Používáme python hosting Roští.cz.